Güvenlik Kamera Sistemleri

Home  >>  Çözümlerimiz  >>  Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kameraları

Güvenlik kameraları ev ya da işyeri güvenliğini sağlamak için harika bir yoldur. Mekanda oluşabilecek olayların, video görüntüleri ile kayıtta tutulması suçluları caydırıcı bir yoldur. Her bütçeye uygun kameralar üretilmektedir. Güvenlik kameralarının birçok çeşitleri ve özellikte olanları vardır.

güvenlik kamera sistemleri

güvenlik kamera sistemleri

Kameralar seçilirken ve montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar başlıca şunlardır;

  • Görüş alanı: Güvenliğini sağlamak istediğiniz alanın büyüklüğüne göre birçok kamera gerekebilir. Bir kameranın kaydedeceği mesafe sınırlıdır.

 

  • Hareket algılama: Bir kamera kendi alanında şüpheli bir hareket gözlemlediği zaman sizi uyarabilir böylece durumu izleyebilirsiniz.

 

  • Çözünürlük: Kameranızdaki görüntünün netliğini tanımlar. Çözünürlük şahısların yüzlerini ayırt etmek için çok önemlidir.

 

  • Ses: Ses kaydetme özelliğinin olup olmayacağı sizin isteğinizle belirlenmektedir. Bir mikrofon aracılığıyla ses alan kamera edinebilrisiniz.

 

  • Gece görüşü: Genellikle suç faaliyetlerinin gece oluştuğundan gece görüşü önemli bir unsurdur. Eğer ortamda ışık yoksa düşük görüntü, ışık varsa uzun mesafelerden görüntü alabilirsiniz.

 

  • Kameranın hareketi: Eğer tek bir alanı görmek istiyorsanız hareketli kameralara ihtiyacınız yoktur. Birden çok alanın kontrolünü sağlamak için sağa sola, aşağı yukarı ve kendi etrafında dönebilen kameralara ihtiyacınız olacaktır.

 

Kameralar özelliklerine göre 3’e ayrılır;

  • Analog CCTV kamera sistemleri: Analog CCTV kameralar çok yaygın kullanılan, ucuz maliyetli bir sistemdir. En doğru biçimiyle, kayıt ve video analizi için tek bir merkezi konuma koaksiyel kablo üzerinden sinyalleri ileten bir sistemdir.

Analog CCTV Yararları

analog kamera sistemi

analog kamera sistemi

-Düşük maliyet

-Farklı marka CCTV kameralarla uyumluluk sıkıntısı çekmez.

 

IP network kamera sistemleri: Bir IP kamera Ethernet bağlantısı üzerinden veri ileten dijital video kameralara verilen addır. Ayrıca ağ kameraları denir.

 

IP Kamera Faydaları

-Herhangi bir yerden internet üzerinden uzaktan yönetim

ip kamera sistemi

ip kamera sistemi

-Dijital yakınlaştırma

– İnternet bağlantısı olan her yerden fotoğraf ve video gönderme

-Haraketli hedefler için daha kaliteli görüntü

-Her kameraya ayrı kablo gereksinimi yoktur tek bir kameradan switch ile çoğaltılabilir.

 

Analog HD Kamera sistemleri(AHD):  Son senelerde çok uygun ve kullanılabilir hale gelmiştir. Analog CCTV kameralara göre çözünürlük kalitesi yüksek olduğundan CCTV kameraların yerini AHD kameralar almaya başlamıştır.

 

 

Analog HD Kamera Faydaları

ahd-kamera-sistemleri

ahd-kamera-sistemleri

-Düşük kamera maliyetleri

-Analog kameralar için aynı işlemi kullanarak basit kurulum

-Varolan CCTV sistemine kolay entegrasyon

Analog CCTV Kamera Sistemleri

İp Network Kamera Sistemleri

Analog HD AHD Kamera Sistemleri

Bir cevap yazın